Találatok: 3
33
- Zöldcsőrű tukán (Ramphastos dicolorus). 40-45 cm nagyságú, a tojó valamivel kisebb, mint a hím, csőre rövidebb, és a csőr felső éle erősebben ívelt. Délkelet-Brazília, Paraguay, Északkelet- Argentína őserdőinek gyakori madara, gyümölcsökkel, bogyókkal, rovarokkal, apró gerincesekkel táplálkozik. A tojó faüregbe rakja 3-4 fehér tojását, melyből a csupasz és vak fiókák 16-17 nap alatt kelnek ki. A hím és a tojó közösen költ és neveli fiókáit. Európában először a londoni állatkertben volt látható 1876-ban. (A tukánok nevüket a brazíliai tupi indiánok által használt névről, a „tucanó”-ról kapták. Jellemzőjük a hatalmas csőr, amely azonban rendkívül könnyű, mivel fala vékony, cs belül levegőtartalmú üregek vannak. A csőr szilárdságát az üregekben levő finom csontgereridák adják.)
- Fischer tukán (Ramphastos sulfuratus). 45-50 cm nagyságú, a tojó valamivel kisebb, és a csőre is rövidebb. Délkelet-Mexikó, Venezuela, Kolumbia síkvidéki esőerdeinek lakója. Kis csoportban más fajokkal együtt jár főleg gyümölcsökből és bogyókból álló tápláléka után. Elfogyasztja azonban a rovarokat, madárfiókákat is. A tojó 2-4 fehér tojását fák üregébe rakja. A fiókákat 16 nap alatt közösen kelti ki, majd neveli fel a hím és a tojó. A kicsik 6-7 hétig maradnak az odúban. Európában az első élő példányt 1860-ban mutatták be a londoni állatkertben.
- Tokó tukán (Ramphastos toco). 50-55 cm nagyságú, a nemek egyformák, bár a tojó csőre rövidebb és szélesebb, vége pedig élesen meggörbült. Hazája: Guyana, Brazília, Paraguay, Argentína, Bolívia. Erdős területek, pálmaligetek lakója, gyümölcsökkel, rovarokkal, apró gerincesekkel táplálkozik. Fák üregébe rakja 2-4 fehér tojását, melyből a fiókák 16 nap alatt kelnek ki. A költést, fiókanevelést a hím és a tojó közösen végzi. Európában először az amszterdami állatkert mutatta be ezt a fajt 1851-ben.
54
(
